taxi modlin

Ciężko powiedzieć kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapamiętać numer lub adres witryny w razie konieczności.
O taksówkach i przewozie.

Z Wikipedii o legalizacji taksometru

Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne.

Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy.

Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze.

Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera. W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np.

w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar. W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

Nadganianie jakością i usługami

Taksówki muszą podążać z duchem czasu, już teraz wiele z nich oferuje płatność kartą. Klimatyzacja to już wymóg, a nie dodatkowa wygoda, a darmowe Wi-Fi powoli staje się standardem. Dodatkowo kierowcy powinni posługiwać się jeżykiem angielskim lub niemieckim, aby nie mieć problemów z obsłużeniem zagranicznych klientów, którzy ostatnio coraz częściej zaglądają do naszego kraju. Takie niuanse potrafią zdeterminować rynkową pozycję firmy taksówkarskiej i od nich zależeć mogą jej dochody i ilość klientów.

Wysoki standard taksówek

taxi modlin Taksówki jeżdżące po naszych drogach są coraz nowsze i wygodniejsze.
Przewoźnicy starają się nadgonić obowiązujący już standard w samochodach osobowych i dlatego też teraz coraz więcej taksówek to bardzo luksusowe i wysokiej klasy auta.
Klimatyzacja to już absolutny wymóg, oprócz tego niektóre taksówki posiadają nawet dostęp do wi-fi.
Taksówki przeznaczone na dalekie wyjazdy są jeszcze bardziej luksusowe i wygodne.
Skórzane fotele z masażem, dobry system audio, przyciemniane szyby. Obecnie prawie każdy przewoźnik oferuje możliwość płatności bezgotówkowych oraz w innych walutach, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla przyjezdnych..
Dodane: 06-10-2016 06:06

Tagi: usługi taxi transport Łódź taksówki lotnisko przejazdy

Widok do druku:

taxi modlin