Pogodzenie weganizmu i ćwiczeń

tancji, które wspomagają wysiłek fizyczny i poprawiają wydolność ludzkiego ciała. W związku z tym wiele osób uprawiających sport sięga po odżywki dla sportowców. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym korzystaniu z tego rodzaju prepar

Dodane: 18-10-2016 05:35
Pogodzenie weganizmu i ćwiczeń

Dlaczego należy uważać przy korzystaniu z odżywek dla sportowców?

Zdrowe żywienie dla sportowca powinno uwzględniać także konieczność dostarczania do organizmu odpowiednich substancji, które wspomagają wysiłek fizyczny i poprawiają wydolność ludzkiego ciała. W związku z tym wiele osób uprawiających sport sięga po odżywki dla sportowców. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym korzystaniu z tego rodzaju preparatów.

Jest to spowodowane zwłaszcza tym, że jeśli zdecydujemy się na preparaty nieodpowiednie dla naszej budowy ciała czy dla specyfiki sportu, który uprawiamy, możemy bardzo zawieźć się na uzyskanych efektach. Trzeba zauważyć także, że samo zażywanie preparatów wspomagających na przykład przyrost masy mięśniowej nie sprawi, że nasza muskulatura zadowalająco się zwiększy. Konieczny jest odpowiedni trening, aby uzyskać naprawdę świetne rezultaty.


Odchudzanie w Wikipedii

Odchudzanie jest procesem, który polega na zmniejszaniu masy, do prawidłowej masy ciała, zapewniającej optymalny stan zdrowia. Proces ten, w ujęciu biologicznym, zmierza do poprawy trawienia, spalaniu tkanki tłuszczowej i tworzeniu mięśniowej, zmniejszenia zapotrzebowania na pokarmy, a w efekcie ogólnej zmianie odżywiania. W ujęciu psychologicznym wywołuje zadowolenie, podwyższenie własnej samooceny, poczucie atrakcyjności oraz wzrost wiary we własne możliwości; może przeciwdziałać stanom nadwagi i otyłości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odchudzanie


Opis weganizmu w Wikipedii

Weganizm ? styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.

Weganie rezygnują ze spożywania nie tylko mięsa, ale także produktów, których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją zwierząt, takich jak: nabiał (w tym jajka) oraz (zazwyczaj) miód. Weganie nie stosują kosmetyków i nie kupują ubrań powstałych z odzwierzęcych surowców (skóry, futra, wełna, jedwab), nie biorą udziału w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta (polowania, zoo, rodeo, cyrk, oceanarium). Bojkotują także wszelkie produkty testowane na zwierzętach. Zawieszenie przestrzegania tych zasad dopuszczają tylko jeśli byłoby to niezbędne do przetrwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Weganizm© 2019 http://w.lubin.pl/