przewóz osób z warszawy do Torunia

Transport w nowym mieście jest uciążliwy, a kiedy mamy bardzo ważne spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej.
Należy mieć numer na i wpisać go sobie koniecznie przed wyjazdem.

Kwestie dotyczące transportu zbiorowego

W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r.

o publicznym transporcie zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu. Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy

Jak taksówka to na długą trasę!

przewóz osób z warszawy do Torunia Taksówką nie jeździ się jedynie po mieście, jak mogłoby się wydawać.
Często zdarzają się również trasy między miastami, albo na lotniska. Z przejazdem na lotnisko to jest to o tyle korzystne, że jest mała szansa, że spóźnimy się na nasz lot.

Zapłacimy też znacznie mniej niż za postawienie swojego auta na parkingu pod lotniskiem, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy na długo. Dużo kursów jest też pomiędzy lotniskami, albo na lotniska zagraniczne, wynika to z kilku faktów.

Nie każde lotnisko obsługuje dane kierunki i trzeba znaleźć sobie transport na inne lotnisko- czyli lot z przesiadką. Dużo ludzi wykupuje przejazdy na zagraniczne lotniska, np.

w Berlinie, które obsługuje znacznie więcej lotów niż nasze lotniska.

Czy taksówka jest droga?

Dla niektórych taksówka jest zbyt drogą opcją transportu i w sumie w porównaniu do ceny bilety komunikacji miejskiej to taxi rzeczywiście ma wygórowaną cenę.
Jednak taksówki mają jedna ważną przewagę nad komunikacją miejską, mianowicie dowolne miejsce odbioru pasażera i zawiezienie go pod wskazany adres. Bywa, ze taksówka to jedyna opcja dostania się w odległe miejsce.
Czasami nie ma nigdzie w okolicy przystanku autobusowego, albo godzina jest późna i następny transport publiczny pojawi się dopiero nad ranem.

To właśnie w takich przypadkach, nawet Ci najbardziej skąpi, zadzwonią po taksówkę, aby dowiozła ich na miejsce..

Dodane: 04-10-2016 12:55

Tagi: taxi transport warszawa przewóz osób transport osobowy