Leczenie SM wymaga pewnych metod leczenia.

Na witrynach ośrodków badań trudniących się leczeniem S, np.

uda nam się odszukać wiele konkretnych informacji o tej przypadłości.

Jakie leczenie będzie dobre w przypadku SM?

www. www.Leczenie stwardnienia rozsianego nie jest oczywiście na tyle skuteczne, abyśmy mogli dzięki niemu powrócić do pełnego zdrowia.
Taka choroba jest niezwykle poważnym schorzeniem i każdy, kto na nią choruje musi pogodzić się z tym, że nie można się jej całkowicie pozbyć.
Powinniśmy jednak wiedzieć, że istnieje wiele terapii, które pomogą nam nieco lepiej się poczuć.
W zależności od danego miejsca oraz specjalisty, propozycji leczenia może być bardzo wiele i często zależą one także od konkretnego przypadku.
Warto jednak zawsze zgłosić się po pomoc, ponieważ dzięki niej odzyskamy częściową sprawność i będziemy mogli w miarę normalnie funkcjonować. Nie ma oczywiście jednak odpowiedniej terapii, a w każdym przypadku poskutkować może co innego.

Czym jest zespół Devica? Wyjaśnia Wikipedia

Zespół Devica (zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych1, ang.

Devic syndrome, Devic's disease, neuromyelitis optica) ? rzadka choroba, w której własny układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe.

Powoduje to zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych i w konsekwencji ich demielinizację. Zespół Devica jest często mylony z początkami stwardnienia rozsianego (SM), jednak wymaga odmiennego leczenia. Zmiany powodują: osłabienie mięśni lub paraliż nóg lub rąk, utratę czucia, zaburzenia widzenia aż do ślepoty, głównie jako spadek ostrości widzenia lub dysfunkcji pęcherza moczowego, jelit.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Devica

Czy stwardnienie rozsiane jest uleczalne?

Leczenie stwardnienia rozsianego nie jest w 100% skuteczne.
Tak jak i w przypadku wielu innych chorób, z którymi trzeba nauczyć się żyć.
Współczesna medycyna nie zna jeszcze skutecznej metody leczenia stwardnienia rozsianego, które pozwoliłoby pokonać tą chorobę.
Istnieje jednak wiele metod radzenia sobie z jej objawami, pozwalając je zmniejszyć, a nawet zahamować postęp choroby. Pomimo, ze Sm nie jest uleczalne, to nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób jego wyleczenia, liczne terapie mogą pomóc nam poradzić sobie z chorobą.

Może trafimy na lek, który dla ans będzie działał najlepiej o pozwoli nam cieszyć się życiem, mimo tej choroby.

Nie powinniśmy porzucać prób leczenia, ani żadnej terapii, ponieważ może kiedyś ta choroba stanie się w pełni uleczalna, a do tego czasu warto walczyć o każdą poprawę.
.

Widok do druku:

www.