Dotyczy to zwłaszcza narciarzy i kolarzy, którzy lubią jeździć na rowerze niezależnie od pogody, a także biegaczy i chodziarzy.
Po ubraniu na siebie takiej odzieży mogą oni bez obaw o swoje zdrowie ćwiczyć na świeżym powietrzu i uprawiać dalekie spacery oraz górskie wędrówki.Zaopatrzenie się w taką odzież nie stanowi dla nich problemu, ponieważ mogą dokonać jej zakupu praktycznie w każdym sklepie z odzieżą sportową lub odzieżą ogólną w zależności od tego, jakiego typu ubrania są im potrzebne w danym momencie.
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych.
Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć: bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np.
specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy1. Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna